מי אנחנו

מי אנחנו

עולמון עולם פונה לבני ובנות נוער מחטיבת הביניים והתיכון ומנגיש להם ידע חדשותי בתחומי גיאוגרפיה, מדע, סביבה וחלל ישירות אל הטלפון החכם, תוך יצירת קבוצות שיח סביבם.

המערכת מייצרת הודעות whatsapp מעוצבות המלוות בתמונה ובטקסט קצר שנשלחות לקבוצות של מורים. כל מורה מפעיל קבוצת עולמון עצמאית ובוחר אלו הודעות להעביר לתלמידיו. ניתן להשתמש בהודעות לעדכון עולמי, ליצירת שיח משמעותי ואף לצורך הערכה חלופית.

הסיפור שלנו

עולמון הוא מיזם שנולד בבית היוצר של MindCet, חממה טכנולוגית לפיתוח מיזמים פדגוגיים. בראשית הדרך היו שותפות ליצירתו שתי מורות, תמר עמר, מורה לגיאוגרפיה באולפנת צפירה ואסנת פוקס, מורה למתמטיקה בעיר ירוחם. עולמון בא לענות על צורך שאנו כמורות זיהינו אצל התלמידים- סקרנות למידע והבנה על תהליכים המתרחשים בעולם מצד אחד, וחוסר מוטיבציה למצוא מענה לסקרנות הזו באופן עצמאי מצד שני.

עולמון מוגש ככתבה חדשותית קצרה ומושכת ויזואלית, בנושאי ידע עולמי: טבע, סביבה, גיאוגרפיה, חלל ומדע. המידע מופיע כקובץ תמונה ומועבר דרך הפלטפורמה החברתית הנגישה ביותר כיום, ה-whatsapp. ראשית, מועבר העולמון אל קהיליית המורים המנויים בה. ממנה, בוחר המורה האם לשתף את המידע בקבוצה המשותפת לתלמידי כיתותו, או להשתמש בעולמון ככלי לשיח משותף או הערכה חלופית. השנה, מוגש עולמון במהדורת "ישראל 70", בנוסף על המהדורה השוטפת.

עולמון שיח

מרבית הפוסטים נכתבים על ידי תמר עמר, אך לעיתים נכתבים פוסטים על ידי מורים אחרים וגם על ידי תלמידים או מומחים שונים. כל ההודעות עוברות עריכה מדעית ולשונית על ידי צוות מומחים המכונה "קבוצת עולמון שיח". בצוות חברים בהתנדבות:
חנה סיוון – מורה לגיאוגרפיה ומדריכה ארצית, מפתחת תוכניות למידה
אביחי הלוי – מורה לפיזיקה ומדעים, מרצה במכללת מבחר
ציפי קליין – מורה לגיאוגרפיה, החוג להוראת הגיאוגרפיה באוניברסיטת חיפה
מוריה פלינט- מורה ללשון, מדריכה פדגוגית ועורכת לשונית
נדב שמגר – מדריך ארצי בתקשוב וגיאוגרפיה
פדיאה נדף- מתרגמת תוכן עולמון לשפה הערבית
היסם אבועואד- עורך לשוני ומגיה בשפה הערבית

1
מורים

עולמון הופץ בקבוצת פיילוט בדצמבר 2014. מאז גדלה כמות המורים שנוספו לרשימות התפוצה. כיום מופץ עולמון בלמעלה מ-2,000 קבוצות whatsapp אותן מנהלים מורים עם תלמידי הכיתות שלהם.

החזון שלנו

החזון שלנו הוא לחזק את הסקרנות הטבעית של בני נוער, לעודד אותם ללמידה בכל זמן ובכל מקום ולעזור להפוך את המכשיר הנייד לכלי גישה לעולם של ידע. עולמון מייצר למידה חדשנית ומגוונת מתוך סקרנות, חיוך והתלהבות.